— Успіх ресторанного бізнесу, як і будь-якого іншого починається з формування бренду, — говорить відомий у Кременчуці ресторатор Давид Альбертович, чий голос знає майже кожен кременчужанин.

Справді, бренд — це і особиста філософія, і філософія ставлення до клієнта, це і сервіс, і професіоналізм персоналу, а також – атмосфера, якість обслуговування та багато іншого. Ще якихось 12 років тому мені це й на думку не спадало. Просто любив пригощати своїх друзів шашликом. А вони час від часу говорили про те, що в нашому місті немає закладу, де б можна було замовити таку смакоту.

Зазвичай люди поговорять і далі розмови не йдуть. Мої ж друзі не такі. І намет мені дали, і дозвіл на приготування взяли. Так я й починав. Без думки про бренд, проте з великою любов’ю до своєї справи. Дуже люблю готувати. І щоразу намагаюся перевершити себе самого.

Тож мій бізнес починався із «сарафанного радіо».

І це, мабуть,

найдоступніший канал «розкрутки».

Кожен підприємець має на нього розраховувати, надаючи високий рівень обслуговування. Завдяки цьому я зміг з часом орендувати приміщення. Над назвою закладу довго не думав, бо, як уже говорив, умію смачно готувати шашлик. Отже й назва закладу пролунала на все місто: «Шашличний край». Більшість людей перефразовують «край» на «РАЙ». І мені це також приємно.

Вважаю, що одним із моїх козирів був той, про який не всі підприємці думають. Я не намагався з першого дня запросити до себе всіх. Я орієнтувався спочатку на тих, хто розуміється на шашлику. Це й було початком формування бренду.

І якщо ви запитаєте в Кременчуці, де спробувати шашлик, то, напевно, вас направлять у «Шашличний край» http://afiny.in.ua

як з'явився "Шашличний край" у Кременчуці

А знаєте, чому?! Тому що я гарантую повернення грошей своїм відвідувачам, якщо шашлик не сподобається. При цьому ціна чи не найдоступніша в місті.

Скажу ще, що в технології успіху є

найголовніша складова — персонал.

Мені пощастило із шеф-кухарем. Уже більше 12 років ми працюємо разом з Лесею Михайлівною, за що я їй дуже вдячний. Шеф-кухар мені був необхідний, адже я люблю готувати лише ті страви, які сам люблю. Та не всі ж люди з моїм смаком.

Ресторанний бізнес, як на мене, тримається на тих людях, які так само всією душею люблять свою справу.  Я зі своїм колективом  можу взяти приміщення де завгодно, відкрити ресторан і він буде популярним. Тож я не ходжу на роботу, я отримую задоволення від того, що роблю. Моє хобі — моя справа — мій бізнес. І я щасливий. Це також один із секретів успіху. Треба дуже любити те, чим займаєшся.

Я починав без досвіду. Проте добре розумів, що важливим у побудові бізнесу є не лише ідея, спрямованість кухні, стиль та інтер’єр, а й ставлення до людей. Наприклад, у моєму меню стоїть вага 100 г, а в «розкладці» шеф-кухар має покласти більше. Мій колектив — за чесність. Думаєте, клієнти цього не помічають? Помічають.

кулінарні шедеври в "Афінах" в Кременчуці

А ще я знав, що в моєму меню мають бути страви, яких ніхто не готує в місті. Так з’явився унікальний гарячий салат «Родео», кебаб фарширований, хачапурі на грилі та інші.

 

Коли відчув упевненість у своєму закладі, почав рекламувати його. До речі, намагаюся брати участь у всіх процесах свого підприємства. Маркетолога в мене немає, але я дуже довіряю друзям, які й підкажуть, і порадять. І саме мій голос звучить у рекламі.

З часом відкрили другий заклад, який зараз модернізуємо та реконструюємо, бо розуміємо, що  треба невпинно розвиватися. Зупинитися сьогодні означає залишитися на крок позаду. Я люблю подорожувати. В подорожах завжди відвідую заклади харчування. Впевнений, що вже навесні зможу розповісти про те, як втілив мрії в життя. Тож у травні запрошую в «Афіни».

 

А наостанок розповім про свій

фірмовий рецепт — хачапурі на грилі.

Готується легко й швидко.

як приготувати хачапурі на грилі

На 5 порцій візьмемо:

  • 200 г сулугуні
  • 200 г листкового тіста
  • грецькі горіхи «метеликом»
  • 1 яйце

Сулугуні нарізати шматочками по 40 г, відповідно й тіста на порцію потрібно теж 40 г. Тісто розкачати прямокутником та розрізати на широкі смужки впоперек. Яйце збийте. Сулугуні підігрійте 10-15 секунд у мікрохвильовці, після чого нанизуйте його на шампур. Обмажте тісто яйцем і обмотайте сулугуні з горіхами цим тістом (зверху хачапурі змазувати яйцем не потрібно — це головна умова).

Поставте на барбекю на 10-15 хвилин. Подавайте відразу.

 

Панове ресторатори, всім — вдячних клієнтів, смачних рецептів, і пам’ятаймо, що ми з вами маємо значно більше можливостей, ніж художники та музиканти. Художники, як  відомо, мають сім кольорів, щоб намалювати картину, музиканти — сім нот, щоб написати музику, а наші можливості, колеги, — безмежні, адже стільки смаків у світі, стільки ароматів. А скільки продуктів, стільки ж і кольорів. Погодьтеся. Всім нам натхнення творити.