Секрет успіху 20-річного художника

19 Травня 2019

– Секрет будь-якого успіху в тому, щоб, незалежно від віку, таланту, отриманих знань та вдачі, жити так, ніби нічого не вмієш і не знаєш, говорити собі щодня, що точка відліку – нуль. За такої життєвої позиції більше шансів не піднестися над іншими й не загордитися.

Досконалість не має межі. Завжди знайдеться, чому вчитися, головне – не втратити бажання самовдосконалюватися, – говорить талановитий студент 3 курсу Іконописної школи імені преподобного Порфирія Кавсокаливіта Полтавської Місіонерської Духовної Семінарії, 20-річний Кирило Заровний.

Уже на третьому курсі він написав дві дивовижні ікони, які не просто гідні уваги, а дійсно зачаровують і випромінюють надзвичайну магічну енергію тепла, сонця та любові до Світу.

Перша його ікона – «Благовіщення».

Кирило зобразив мить, коли Архангел Гавриїл повідомляє Пресвятій Діві Марії благу звістку про те, що Вона непорочно зачне від Духа Святого і народить Сина Божого.

Кирило Заровний, ікона "Благовіщення"

Кирило дуже любить котів, а тому йому, як учневі духовної семінарії, відомі легенди про те, що і Діва Марія також любила саме цих тварин. За однією легендою, в ніч, коли вона народила в холодному хліві Ісуса, її кішка лягла поруч із Немовлям і всю ніч зігрівала Його теплом свого тіла й муркотіла Йому колискову. За другою, – кішка теж саме в цю ніч окотилася і хліві.

За третьою легендою, кішка Діви Марії вбила змію, яка мала за настановою нечистого вкусити Ісуса, коли Він спав.

знак на лобі кішки у вигляді літери "М"

Так чи інакше, деякі породи кішок отримали від Пресвятої Діви Марії за свою відданість відзнаку на лобі у вигляді літери «М» (першої букви імені Пресвятої Богородиці).

 

Тому Кирило зобразив на іконі “Благовіщення” поруч із Дівою Марією дві кішки.  «Це ж передбачувано, що кішки були поруч із Пресвятою Богородицею, коли Архангел Гавриїл приніс їй благу звістку, правда?!» – одночасно запитує, відповідає й пояснює свою творчу ідею хлопець.

 

Друга робота Кирила Заровного – ікона преподобного Порфирія Кавсокаливіта.

Із полотна дивиться просто живий святий (канонізований у 2013 році). За життя преподобний Порфирій Кавсокаливіт був і цілителем, і провидцем, і дуже мудрою людиною.

– Головне, – говорив своїм духовним дітям старець, – умиротворитися, тобто жити в мирі й любові. Слід не засуджувати зло, а виправляти його. Якщо людину засуджувати, вона впаде в розпач, якщо ж підтримати й зрозуміти, вона спасеться.

– Нічого не буває випадкового, – на риторичні «чому» відповідав своїм духовним чадам святий. – Усе задля чогось. Без причини нічого не відбувається. Без волі Божої не впаде жодна голка з сосни. Тому не варто хвилюватися через те, що відбувається в нашому житті. Так ми досягаємо святості й зростаємо духовно. Якісь непорозуміння в сім’ї?! Згадай, що Бог дав саме тобі цю дружину і саме цих дітей для духовного зростання.

Багато можна розповідати про преподобного Порфирія Кавсокаливіта. Він своїм життям відповів на всі наші нагальні питання. Просто відкривай, читай і все зрозумієш і знайдеш сили.

Стоїш біля роботи Кирила Заровного, дивишся в очі преподобного Порфирія і ніби особисто з ним поспілкувався. Неможливо відійти від ікони й не подякувати художнику за такий живий портрет преподобного, за живе спілкування.

Впевнена, що вже через кілька років, а можливо вже й завтра, ми будемо говорити про Кирила, як про всесвітньо відомого художника, тому поспішила вже сьогодні запитати його, як він потрапив на навчання в Іконописну школу, коли відчув у собі потяг до іконопису і в чому секрет його успіху й таланту.

Кирило розповів, що коли його батьки поїхали заробляти гроші, він залишився із бабусею та дідусем.

секрет успіху іконописця Кирила Заровного

– Мої бабуся з дідусем – віруючі люди. Тож самі ходили в церкву і мене брали з собою.

Малювати почав у школі, бо на уроках було нецікаво. Мої перші спроби висловлення думок та світосприйняття – у стилі графіті. Писав у зошиті та замальовував слово.

Спочатку мої малюнки просто подобалися друзям та однокласникам, а потім з’явилися люди, які почали замовляти ті чи інші зображення за винагороду. Так я зрозумів, що можу заробляти гроші завдяки своїм здібностям і почав думати про те, щоб почати вчитися малювати й зрозуміти секрет успіху відомих художників.

Оскільки ходив у церкву, то й спілкувався зі священиками. Познайомився з владикою Філаретом, дізнався, що в Горішніх Плавнях є Іконописна школа імені преподобного Порфирія Кавсокаливіта Полтавської Місіонерської Духовної Семінарії.

Отець Іустин сказав, що в мене є можливість послужити Богу і дав мені рекомендації.

Так я почав учитися й планую продовжити навчання, щоб малювати добре й швидко, щоб зробити досконалою анатомічність, попрацювати над конструкцією та формами. Над іконою преподобного Порфирія Кавсокаливіта працював півтора тижня, та це невелике полотно. А я мрію розписувати храми. Стіни храму – це вже інший масштаб, тому слід вчитися, вдосконалювати техніку й отримувати досвід. Тож, незважаючи на те, що всім подобаються мої картини, буду вчитися і вдосконалюватися. Вважаю, що завжди є чому вчитися, головне – поставити правильну точку відліку. Це й є мій найголовніший секрет успіху.

Якщо, прочитавши статтю, хотіли б записатися на літні курси іконопису, то телефонуйте за номером:

066 178 81 99

Більше інформації тут

Звичайно, в кожного свій секрет, – більше читайте тут

 

 

2 коментарі

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *